pt. Lip 17th, 2020

Blog podróżniczy – Afryka

Blog podróżniczy – Afryka. U nas znajdziesz ciekawostki o najpiękniejszych miejscach w Afryce, które warto odwiedzić oraz polecane hotele.

Park Narodowy Serengeti

Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca na wakacje, wybierz się do Tanzanii. Ten kraj położony nad wodami Oceanu Indyjskiego we wschodniej Afryce to raj dla turystów spragnionych zapierających dech w piersi krajobrazów. Na jego terenie znajduje się piękny Park Narodowy Serengeti.

 

Park Narodowy Serengeti stanowi jeden z najbardziej znanych obszarów przyrodniczych w Afryce, a jego powierzchnia wynosi blisko 15 tys. km2. Nazwa parku pochodzi od słowa serengit, które w języku maa oznacza bezkresną równinę. Do Serengeti przylegają rezerwaty oraz inne parki Tanzanii.

W świecie dzikich zwierząt

Park Narodowy Serengeti oferuje niezapomnianą podróż jeepem po safari, która sprawi że poczujecie się jak nieustraszeni poszukiwacze egzotycznych przygód. Tutaj można obcować z dziką naturą afrykańskiej ziemi, obserwować bujną roślinność i liczne stada egzotycznych zwierząt przemierzających pędem sawannę Serengeti. Żyje na niej niezliczona ilości gatunków, m. in. lwy, lamparty, zebry, hieny, hipopotamy, antylopy gnu a także zagrożony wyginięciem nosorożec czarny. W lipcu i sierpniu na terenie Parku Narodowego Serengeti można zaobserwować wyjątkowy spektakl natury, jaką jest wielka migracja stad antylop gnu i zebr, które corocznie przemierzają drogę z równin Serengeti do Masai Mara (część równiny na terytorium Kenii) w poszukiwaniu pożywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *