pt. Lip 17th, 2020

Blog podróżniczy – Afryka

Blog podróżniczy – Afryka. U nas znajdziesz ciekawostki o najpiękniejszych miejscach w Afryce, które warto odwiedzić oraz polecane hotele.

Zwiedzamy Marakesz

Owoce morza, daktyle, tadżiny, barwna kultura – to wszystko znajdziemy w Marakeszu, jednym z największych miast Maroka leżącym u podnóża Atlasu Wysokiego Miasto uznawane jest za stolicę południowej części kraju. Sprawdź co ma do zaoferowania!

 

Na liście atrakcji turystycznych Marakeszu znajduje się labirynt suków, pałace de la Bahi i El Bahdi, Kutubijja – największy meczet w Marrakeszu, meczet i medresa Alego ibn Jusufa (najstarsza ze wszystkich zachowanych budowli tego typu w mieście) oraz grobowce Saadytów, czyli nekropolia składająca się z dwóch mauzoleów, dziedzińca i ogrodów.

Plac Dżamaa al-Fina – serce Marrakeszu

Tuż przy Kutubijja znajduje się słynny na cały świat plac Dżamaa al-Fina (Stowarzyszenie Umarłych), który dawniej był miejscem straceń złoczyńców. Ich głowy wystawiano na widok publiczny i stąd najprawdopodobniej pochodzi nazwa placu.

Dżamaa al-Fina tętni życiem niemal przez całą dobę. Jego przestrzeń wypełniają zaklinacze węży, akrobaci, wróżbici, opowiadacze bajek, muzycy gnaoua, tworzący bajecznie kolorową i różnorodną falę afrykańskiej kultury.

Jardin Majorelle

Obiekt ten wart jest zobaczenia ze względu na bogactwo niezwykłych odmian kaktusów i kolorowych kwiatów. W Jardin Majorelle mieszka również wyjątkowo piękne kolorowe ptactwo. Ciekawostką jest to, że ten niewielki, ale jakże egzotyczny ogród zamieszkiwał słynny projektant mody Yves Saint Laurent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *