Afryka to raj dla turystów spragnionych egzotycznych przygód. Jednak czy za taką przyjemność nie przyjdzie nam słono zapłacić? Podpowiadamy, które afrykańskie kierunki wakacyjne warto obrać.

 

Afryka jest pełna kontrastów i stanowi podróżnicze marzenie wielu z nas. Niestety turystyka w Afryce jest droga. Koszt noclegów to minimum 120-150 USD w górę. W parkach narodowych, np. w Masai Mara w Kenii sama cena biletu wstępu to koszt kilkudziesięciu dolarów. Z drugiej strony nigdzie indziej na świecie nie zaśniemy, słuchając ryku lwów na sawannie. Tutaj zobaczymy tysiące flamingów wzbijających się do lotu, czy stada antylop gnu przemierzających pędem sawannę. Właśnie dla tych bezcennych zjawisk warto postawić na afrykańską przygodę. Poniżej nasze propozycje.

Tanzania

Największe atrakcje turystyczne Afryki, tj, Równina Serengeti, Krater Ngorongoro, góra Kilimandżaro, czy Zanzibar znajdują się właśnie w Tanzanii. Ten kraj to idealny wybór na pierwszą podróż do Afryki. Jej główne atuty to piękno krajobrazów i dzikiej natury, dobre zaplecze turystyczne oraz względne bezpieczeństwo pobytu. Ceny wycieczek do Tanzanii zaczynają się do 4 tys. zł.

Kenia

Kenia to bardzo różnorodny kraj, w którym turysta znajdzie wszystko, czego może zapragnąć, zarówno góry, pustynie, plaże, rafy koralowe, jak i barwną kulturę plemienną oraz najpiękniejsze na świecie rezerwatów dzikich zwierząt. Kenia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do przyglądania się naturze. Zobaczymy tu m. in. lwy, słonie, gepardy oraz antylopy gnu przemierzające afrykańską sawannę. Koszt wakacji w Kenii to minimum 3 tys. zł.