Ten kraj leżący nad wodami Oceanu Indyjskiego we wschodniej Afryce to raj dla miłośników wyjątkowych krajobrazów. Na jego terenie znajdują się piękne parki narodowe, rajskie plaże, prehistoryczne malowidła skalne oraz ruiny starożytnych miast. Poznaj największe atrakcje Tanzanii!

 

Park Narodowy Serengeti

Nazwa parku pochodzi od słowa serengit w języku maa i oznacza bezkresną równinę. Powierzchnia jego terytorium ma blisko 15 tys. km2 i stanowi jeden z najbardziej znanych obszarów przyrodniczych na kontynencie. Do Serengeti przylegają także rezerwaty i inne parki Tanzanii.

Kilimandżaro

Kilimandżaro oznacza w języku Masajów „górę, która lśni”. Jest to najwyższy masyw górski Afryki (5896 m n.p.m.) oraz jedna z najwyższych samotnych gór na świecie. Na jej terenie znajduje się Park Narodowy Kilimandżaro z pięknymi krajobrazami, osobliwościami geologicznymi, flory i fauny.

Krater Ngorongoro

Wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W jego wnętrzu kryje się sawanna, którą zamieszkują stada gnu i zebr, antylopy Granta i Thomsona, bawoły, topi czy elandy.

Park Narodowy Tarangire

Znajduje się na południowy-wschód od jeziora Manyara, na półpustynnym odgałęzieniu Wielkich Rowów Afrykańskich. Występuje tu ogromna ilość baobabów, a także liczna populacja słoni. Park zamieszkują różnorodne plemiona pasterskie, a wśród nich Masajowie oraz Barabaig należące do grupy plemion Datoga. Na południe od Tarangire, w północnej części Tanzanii znajdują się malowidła naskalne Kondoa – jedna z największych i najbarwniejszych galerii malowideł naskalnych w Afryce. Najmłodsze z nich mają kilkaset, a najstarsze ponad 4 tys. lat.