Owoce morza, daktyle, tadżiny, barwna kultura – to wszystko znajdziemy w Marakeszu, jednym z największych miast Maroka leżącym u podnóża Atlasu Wysokiego Miasto uznawane jest za stolicę południowej części kraju. Sprawdź co ma do zaoferowania!

 

Na liście atrakcji turystycznych Marakeszu znajduje się labirynt suków, pałace de la Bahi i El Bahdi, Kutubijja – największy meczet w Marrakeszu, meczet i medresa Alego ibn Jusufa (najstarsza ze wszystkich zachowanych budowli tego typu w mieście) oraz grobowce Saadytów, czyli nekropolia składająca się z dwóch mauzoleów, dziedzińca i ogrodów.

Plac Dżamaa al-Fina – serce Marrakeszu

Tuż przy Kutubijja znajduje się słynny na cały świat plac Dżamaa al-Fina (Stowarzyszenie Umarłych), który dawniej był miejscem straceń złoczyńców. Ich głowy wystawiano na widok publiczny i stąd najprawdopodobniej pochodzi nazwa placu.

Dżamaa al-Fina tętni życiem niemal przez całą dobę. Jego przestrzeń wypełniają zaklinacze węży, akrobaci, wróżbici, opowiadacze bajek, muzycy gnaoua, tworzący bajecznie kolorową i różnorodną falę afrykańskiej kultury.

Jardin Majorelle

Obiekt ten wart jest zobaczenia ze względu na bogactwo niezwykłych odmian kaktusów i kolorowych kwiatów. W Jardin Majorelle mieszka również wyjątkowo piękne kolorowe ptactwo. Ciekawostką jest to, że ten niewielki, ale jakże egzotyczny ogród zamieszkiwał słynny projektant mody Yves Saint Laurent.