Zanzibar – wyspa Tanzanii położona nad wodami Oceanu Indyjskiego we wschodniej Afryce to idealne miejsce na egzotyczne wakacje. Wyspa przywita Cię pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Sprawdź, co jeszcze Zanzibar ma do zaoferowania turystom.

Na Zanzibarze możemy oddać się błogiemu odpoczynkowi opalając się na białym piasku i pływając w lazurowej wodzie. Wyspa oferuje także wiele innych atrakcji, tj. nurkowanie, snorkeling, kitesurfing, wycieczki tradycyjną łodzią dhaw.

Tanzańskie multi-kulti
Warto wybrać się do starej części Zanzibaru – Stone Town, miasta tętniącego życiem, pełnego lokalnych bazarów i uroczych, wąskich uliczek. W Stone Town mieszka bogata kulturowo społeczność o zróżnicowanych wierzeniach i obyczajach. Można tu zobaczyć perły architektury arabskiej, indyjskiej i perskiej.

Ciekawostką jest fakt, że jest to miejsce narodzin legendy muzyki rockowej, Freddiego Mercur’ego – wokalisty zespołu Queen.

Bogata kuchnia Tanzanii
Tanzania słynie ze swojej wyjątkowej kuchni. Będąc na Zanzibarze warto skosztować lokalnych specjałów, jak kisamvu (ryż podawany z jarzynami), bamia (mięsny gulasz z piżmianu jadalnego) i mchicha (curry z orzeszkami ziemnymi). Nie sposób pominąć owoców morza, tj. smakowite barakudy, tuńczyki czy ogromne krewetki oraz bardziej wyrafinowane potrawy, jak grillowana ośmiornica lub szaszłyk z rekina.

Plantacje przypraw

Ciekawą atrakcję turystyczną stanowią lokalne plantacje przypraw. Odwiedzając jedną z nich możemy liczyć na wyjątkowe zmysłowe wrażenia, podczas wdychania aromatycznych woni wanilii, kardamonu i cynamonu – sztandarowych tajlandzkich przypraw.