Wielu turystów marzy o egzotycznej przygodzie w Afryce. Atrakcje takie jak spektakularne zabytki w Egipcie i Tunezji czy niesamowite Safari w Kenii, kuszą każdego poszukiwacza wrażeń. Co jednak wybrać?

 

Podstawowa wiedza geograficzna podpowiada nam, że Afryka to kontynent i że w ciągu jednego urlopu nie zobaczymy wszystkiego. Należy zdecydować się na konkretne miejsca, które chcemy zobaczyć, jednak w przypadku Afryki wybór jest zdecydowanie ciężki. Oto krótka charakterystyka najbardziej popularnych miejsc, która pozwoli ci podjąć decyzję odnośnie swoich wakacji.

Najpopularniejsza trójka
Według biur podróży najczęściej wybieranym celem turystów w Afryce są Egipt, Tunezja i Maroko. W rejonie północnej Afryki większość atrakcji turystycznych stanowią zabytki. To właśnie tutaj można zobaczyć słynne piramidy w Gizie, majestatyczne świątynie Luksoru czy starożytne ruiny Kartaginy. Z kolei Maroko jest ciekawym zestawieniem współczesności i tradycji. Absolutnie musisz zobaczyć tu Casablancę i jeden jedyny meczet, do którego mają dostęp turyści. W krajach tych również warto udać się na rajskie wybrzeże, gdzie można wypocząć na białych plażach, nurkując w ciepłym morzu.

Co jeszcze?
Równie ciekawymi miejscami do zobaczenia są Kenia, Malawi, Mozambik, Zambia, Namibia, RPA, Tanzania i Botswana. Warto pamiętać, że południowa Afryka to głównie bezkresne sawanny i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Pamiętaj więc, żeby podczas planowania wyjazdu odpowiedzieć sobie na pytanie jaka forma odpoczynku cię interesuje i odpowiednio wybrać region. Na cokolwiek nie miałbyś ochoty możesz być pewien, że znajdziesz to w Afryce.