Jesteś miłośnikiem egzotycznych podróży, pięknych plaż i krystalicznie czystej wody? Jeżeli szukasz wyjątkowych doznań i rajskiego klimatu koniecznie odwiedź Zanzibar. Tutaj z pewnością doświadczysz uroków słynących ze swojego piękna afrykańskich plaż.

 

 Zanzibar jest wyspą należącą do Tanzanii, państwa leżącego nad wodami Oceanu Indyjskiego we wschodniej Afryce. To miejsce zaczaruje cię ekstremalną egzotyką, na którą składają się nie tylko tradycje afrykańskie, ale także arabskie, perskie i indyjskie.

Rajskie plaże z drobnym białym piaskiem i bezkresny błękit wód oceanu zapewnią wymarzony relaks i sprawią, że nie będziesz chciał wracać.

Atrakcje tropikalnych plaż Zanzibaru
Wakacje na jednej z plaż Zanzibaru to czas spędzony na beztroskim plażowaniu, czyli opalaniu się na miękkim piasku i pływaniu w krystalicznie czystej wodzie. Ale na wschodnim wybrzeżu znajdziemy szereg dodatkowych atrakcji, które dostarczają sporą dawkę niezapominanych wrażeń. Do wyboru mamy nurkowanie w towarzystwie egzotycznych gatunków ryb, lekcje z uprawiania snorkelingu i kitesurfingu czy grę w siatkówkę plażową. Zakochane pary mogą spędzać romantyczne wieczory na tradycyjnej łodzi dhaw, podziwiając zapierające dech w piersi zachody słońca oraz udając się na egzotyczną kolację w lokalnej restauracji. Ciekawą propozycję stanowi również wycieczka na pobliską plantację przypraw. Wyjątkowe doznania zmysłowe zapewnia turystom wdychanie aromatycznej woni wanilii, kardamonu czy cynamonu.