Kapsztad to największa atrakcja turystyczna w Republice Południowej Afryki. Ze względu na naturalne piękno i dobrze rozwiniętą infrastrukturę miasto jest uznawane za najbardziej interesujących miejsce na całym na kontynencie afrykańskim. Sprawdź, co Kapsztad oferuje turystom.

 

Słynna Góra Stołowa

Kapsztad położony jest nad Zatoką Stołową, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei i False Bay, u podnóża Góry Stołowej, która jest najbardziej znaną atrakcją turystyczną miasta. Na jej szczyt można dostać się pieszo lub wjechać kolejką linową. Można także wybrać się na wycieczkę wzdłuż trasy widokowej Chapmans Peak łączącej Noordhoek z Hout Bay, skąd rozciąga się piękny widok na Ocean Atlantycki i skaliste zbocza górskie.

Plaże Kapsztadu

Popularne głównie wśród lokalnej ludności plaże chętnie odwiedzane są również przez turystów. O ich wyjątkowości stanowi unikalne położenie geograficzne Kapsztadu. W ciągu zaledwie jednego dnia można przespacerować się kilkoma bardzo różnymi plażami, z odmienną atmosferą oraz naturalnym otoczeniem, np. plaża Boulders obok Simonstad słynie z kolonii Pingwinów Afrykańskich, z kolei na Nabrzeżu Alfreda i Wiktorii położone jest słynne oceanarium Two Oceans Aquarium, gdzie zobaczymy bogatą morską faunę, od małych koników morskich po kolorowe ryby rafowe i żarłoczne ludojady.

Barwna architektura

Kapsztad znany jest z zabytkowej architektury, która łączy w sobie wpływy tradycji holenderskich, niemieckich oraz francuskich. Najlepiej zachowane zabytkowe budynki znajdują się w dzielnicy Constantia, z kolei wzdłuż Long Street zlokalizowane są piękne wiktoriańskie kamienice. Warty zobaczenia jest także Castle of Good Hope (Zamek Dobrej Nadziei) – najstarsza, zachowana w całości budowla w Afryce Południowej.