Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca na wakacje, wybierz się do Tanzanii. Ten kraj położony nad wodami Oceanu Indyjskiego we wschodniej Afryce to raj dla turystów spragnionych zapierających dech w piersi krajobrazów. Na jego terenie znajduje się piękny Park Narodowy Serengeti.

 

Park Narodowy Serengeti stanowi jeden z najbardziej znanych obszarów przyrodniczych w Afryce, a jego powierzchnia wynosi blisko 15 tys. km2. Nazwa parku pochodzi od słowa serengit, które w języku maa oznacza bezkresną równinę. Do Serengeti przylegają rezerwaty oraz inne parki Tanzanii.

W świecie dzikich zwierząt

Park Narodowy Serengeti oferuje niezapomnianą podróż jeepem po safari, która sprawi że poczujecie się jak nieustraszeni poszukiwacze egzotycznych przygód. Tutaj można obcować z dziką naturą afrykańskiej ziemi, obserwować bujną roślinność i liczne stada egzotycznych zwierząt przemierzających pędem sawannę Serengeti. Żyje na niej niezliczona ilości gatunków, m. in. lwy, lamparty, zebry, hieny, hipopotamy, antylopy gnu a także zagrożony wyginięciem nosorożec czarny. W lipcu i sierpniu na terenie Parku Narodowego Serengeti można zaobserwować wyjątkowy spektakl natury, jaką jest wielka migracja stad antylop gnu i zebr, które corocznie przemierzają drogę z równin Serengeti do Masai Mara (część równiny na terytorium Kenii) w poszukiwaniu pożywienia.