Piękne plaże o białym piasku, krystalicznie czysta woda, ekstremalna egzotyka, a przy tym prawdziwy relaks w miejscu styku wielu kultur. Tanzania z Zanzibarem to wprost idealne miejsce na egzotyczną podróż. My polecamy Tembo Hause w Stone Town – starej części Zanzibaru.

 

Hotel charakteryzujący się międzynarodowym klimatem znajduje się w niezwykle pięknym Stone Town, gdzie w powietrzu czuć zapach egzotycznych przypraw i wyjątkową atmosferę afrykańskiego tyglu wielu kultur. Na charakter resortu wpływają także stylowe meble pochodzące z różnych krajów, lekko kolonialny wystrój i afrykańskie akcenty. Szczególnie powinni odnaleźć się w nim miłośnicy klimatu minionych epok, bowiem obiekt jest zabytkowy, a dodatkowo niedaleko od niego znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, tj. Starego Fortu, Dawny Targ Niewolników Dom Cudów

Pokoje zostały zaaranżowane wyjątkowo stylowo. Znajdziemy w nich tradycyjne afrykańskie łóżko z baldachimem i moskitierą, nowoczesny telewizor z dostępem do kanałów telewizji kablowej, WiFi, prywatny balkon, lodówkę, suszarkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz łazienkę z prysznicem. Dodatkowe usługi w hotelu to pralnia oraz obsługa konsjerża.

Widok z pokojów roztacza się na ocean, basen lub ogród tropikalny. Od upałów można się uchronić w hotelowym basenie, przy którym na urokliwym dziedzińcu zagospodarowano przestrzeń wypoczynkową.

Przy plaży została zlokalizowana hotelowa restauracja oferująca śniadania, obiady, kolacje i przekąski. Ciekawą propozycję stanowi możliwość organizacji prywatnej, romantycznej kolacji przy świecach na tarasie na dachu lokalu, podczas której można skosztować smakowitej lokalnej kuchni.